Previous
Next
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czym jest implantologia stomatologiczna?

  

Implantologia stomatologiczna to jedna z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii, zajmująca się uzupełnianiem braków zębowych. Leczenie implantologiczne opiera się na niezwykle szczegółowej rekonstrukcji uzębienia w oparciu o implanty zębowe i stanowi obecnie najlepsze rozwiązanie dla osób, które utraciły zęby na skutek urazów, chorób przyzębia, czy też próchnicy.

Implant zębowy to niewielki, kilkumilimetrowy element w postaci na przykład stożka, stanowiący substytut korzenia zęba. Osadzony w kości szczęki, jest podstawą dla pracy protetycznej i służy, jako filar umożliwiający zamocowanie mostu, korony lub protezy.

schematpsd

 

 

Materiałem najpowszechniej stosowanym przy produkcji implantów zębowych jest tytan (czysty, bez domieszki innych metali). Wynika to z biokompatybilnych właściwości tytanu – jest on bardzo dobrze tolerowany przez ludzki organizm i nie wywołuje reakcji alergicznych.

 

Jak wygląda leczenie implantologiczne?

Pierwszym etapem leczenia jest dokładna diagnoza stanu uzębienia i tkanki kostnej, która pozwala na precyzyjne określenie dalszego planu działania. Analiza obejmuje m.in. profesjonalną konsultację chirurga stomatologa wspartą zdjęciem panoramicznym lub zdjęciem z tomografii komputerowej z możliwością wykonania symulacji pozycji wszczepienia implantów. Po ustaleniu szczegółów i zaplanowaniu planu leczenia, dochodzi do zabiegu wszczepienia implantu. W pierwszym etapie implant zębowy zostaje wszczepiony w miejsce ubytku. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa kilkanaście minut. Po umiejscowieniu implantu musi jednak minąć czas potrzebny na tzw. osteointegrację – zrośnięcie się implantu z kością. Dopiero po całkowitej osteointegracji implantu (po około 8-24 tygodni od wszczepienia), można rozpocząć leczenie protetyczne z wykorzystaniem mostów, koron lub protez. W czasie oczekiwania pacjent może zostać zaopatrzony w uzupełnienie tymczasowe (tymczasową koronę na implancie).

  

Implantologia stomatologiczna w EKSTRADENT

W klinice EKSTRADENT od momentu jej powstania prowadzone są zabiegi wszczepiania implantów zębowych. Stawiając na jakość i rzetelność oferowanych usług korzystamy wyłącznie ze znanych i sprawdzonych systemów implantologicznych wysokiej jakości, tj. - Biomet 3i oraz Bego Semados, jak również AlphaBio Tec, MIS i Zimmer. Wszystkie wykorzystywane systemy implantologiczne posiadają odpowiednią certyfikację medyczną, dają również duże możliwości w zakresie odbudowy protetycznej zębów.

 

Implantologia 3  implantologia 2 

 


Przychodząc do EKSTRADENT możecie liczyć Państwo na pełen zakres zabiegów implantologii stomatologicznej. Zajmujemy się uzupełnianiem zarówno pojedynczych ubytków, jak i całego uzębienia. Specjalizujemy się w zabiegach chirurgii kostnej oraz zabiegach mikrochirurgii - jeżeli budowa anatomiczna pacjenta nie pozwala na wszczepienie implantu, przeprowadzamy właściwą rekonstrukcję tkanek. Nasze działania zawsze poprzedzone są rzetelną analizą stanu tkanki kostnej pacjenta. Wychodząc z EKSTRADENT nasi pacjenci wiedzą na czym polega konkretne leczenie i jak wyglądają jego poszczególne etapy. Co jest szczególnie ważne - pozyskują niezbędną wiedzę, która odpowiednio przygotowuje ich do zabiegu.

 Implantologia stomatologiczna - co nas wyróżnia?

 Zajmujemy się implantologią od 1998 roku. W tym czasie zdobyliśmy wiedzę i rozwinęliśmy nasze umiejętności na tyle, że możemy pochwalić się licznymi osiągnięciami, które wyróżniają nas na tle innych gabinetów stomatologicznych. O naszym rozwoju i zaangażowaniu świadczy, choćby liczba przeprowadzonych zabiegów z zakresu implantologii stomatologicznej. EKSTRADENT w Kielcach to ponad tysiąc wszczepionych implantów przez zespół naszych stomatologów oraz kilka tysięcy wszczepionych implantów przez dra Pawła Baranowicza. W roku 2011 otrzymaliśmy prestiżową nagrodę Platinum Preffered Award. W 2012 roku zdobyliśmy zaś najwyższe wyróżnienie w dziedzinie szerzenia wiedzy z dziedziny implantologii stomatologicznej na świecie - Platinum Elite Award.

Fot. Wojciech Baranowicz w gronie laureatów Platinum Elite Award, po odebraniu nagrody w imieniu swojego brata dra Pawła Baranowicza.

Współpracując z pracownią protetyczną, jako jedna z nielicznych klinik w Kielcach, wykonujemy na implantach korony i mosty w technologii CEREC CAD/CAM.

Fot. Proces projektowania w systemie CAD/CAM.

Dr Paweł Baranowicz jest ponadto konsultantem krajowym systemu Bego Semados oraz konsultantem – opinionleaderem systemu Biomet 3i. Klinika jest jedyną placówką z autoryzacją Biomet 3i. w Kielcach. 

 

 Implantologia 11 implantologia 7 

 

Wszystkie osiągnięcia cieszą, ale nie są dla nas najważniejsze. EKSTRADENT to przede wszystkim nasi pacjenci i nastawienie się na ich szczególne potrzeby. Swoim działaniem chcemy pokazać, że wszelkie problemy z ubytkami w uzębieniu nie są ostatecznością. Nasi pacjenci nie usłyszą nigdy „nie ma takiej możliwości”, „nie możemy z tym nic zrobić”. Pokazujemy, że implantologia stomatologiczna to najlepszy sposób na odtworzenie naturalnej estetyki pojedynczych ubytków lub też całego uzębienia. Decydując się na implanty zębowe, zapewniasz sobie nie tylko piękny, zdrowy uśmiech, ale przede wszystkim pewność siebie i poprawę komfortu życia. Proponujemy najnowsze rozwiązania w sferze implantologii stomatologicznej, która obecnie jest najskuteczniejszą metodą uzupełniania braków zębowych, a dla nas wyjątkową dziedziną stomatologii, w której możemy wykazać swoje umiejętności i zdobywaną przez lata wiedzę. 

Słowa kluczowe: implanty kielce, kielce implanty, implanty zębowe, implantoprotetyka

 

Implantologia 10  Implantologia 11  Implantologia 8   Implantologia 9

Kontakt telefoniczny

Tel.:            +48 413 612 562

Mob.:         +48 690 998 006

 

Godziny otwarcia

Pon – Pt:         8:00 – 20:00

Sob:                8:00 – 14:00