Previous
Next
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czym jest protetyka stomatologiczna?

Protetyka stomatologiczna to jeden z działów stomatologii związany z odbudową braków w uzębieniu. Uwzględnia się tutaj zarówno utratę tkanek zęba, jak i pojedyncze lub mnogie braki w uzębieniu. Wszystkie te problemy mogą wynikać z różnorodnych uszkodzeń – choćby mechanicznych – ale co ważne, mogą być również rezultatem poważnych schorzeń zębów, które należy szybko zdiagnozować, by zastosować odpowiednie leczenie. Ponadto, odpowiednia odbudowa protetyczna zapobiega dalszym zniszczeniom zębów, np. w postaci złamań i pozwala cieszyć się zdrowym, pięknym uśmiechem przez długie lata.

W przypadku bardzo dużych uszkodzeń zębów lub też braków zębowych, działania z zakresu protetyki stomatologicznej często łączą się z implantologią stomatologiczną. Fundamentem jest w tym przypadku implant zębowy umieszczony w miejscu konkretnego braku – stanowi on filar do pełnej odbudowy protetycznej. W przypadku mniejszych uszkodzeń, implanty zębowe nie są konieczne – każde podjęte działanie musi być jednak zdiagnozowane przez właściwego specjalistę – lekarza protetyka.

Odbudowa protetyczna

Odbudowa protetyczna polega na wykorzystaniu uzupełnień protetycznych wykonanych z odpowiednich, trwałych materiałów. Wyróżnia się uzupełnienia stałe (nie da się ich usnąć z jamy ustnej), jak korony i mosty, uzupełnienia ruchome (np. protezy) oraz uzupełnienia kombinowane. Każde z uzupełnień powinno być właściwie dobrane do konkretnych uszkodzeń zęba i braków zębowych.

Najpowszechniej stosowane uzupełnienia protetyczne:

Korony protetyczne – uzupełnienie związane ze znacznym ubytkiem lub utratą korony zęba.

Mosty protetyczne – uzupełnienia protetyczne związane z wypełnieniem luki bądź luk zębowych.

Protezy stomatologiczne – uzupełnienie odbudowujące część lub całość uszkodzonego łuku zębowego.

Licówki - uzupełnienie w postaci cienkiej płytki ceramicznej nakładanej na przednie powierzchnie zębów. Stosowane głównie w celach estetycznych.

Protetyka stomatologiczna w EKSTRADENT

Nie zamykamy się na żadne problemy, dlatego też zakres usług z dziedziny protetyki stomatologicznej jest niezwykle szeroki. Nasi lekarze specjaliści z protetyki stomatologicznej Dr Konrad Półtorak oraz Dr Magdalena Podlewska (lekarz w trakcie specjalizacji) proponują po konsultacji z pacjentem następujące rozwiązania protetyczne:

Uzupełnienia protetyczne na implantach:

- pełna gama koron protetycznych

- mosty (w tym mosty pełnoceramiczne)

- protezy overdenture

- protezy całkowite na locatorach

Uzupełnienia stałe:

- korony porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu

- korony porcelanowe na podbudowie z metal

- korony kompozytowe

- korony jednolicie metalowe

- korony teleskopowe

- korony akrylowe

- uzupełnienia ceramiczne typu inlay/onlay/overlay

- licówki kompozytowe

- licówki porcelanowe

- pełna gama wkładów koronowo-korzeniowych.

Uzupełniania ruchome:

- protezy akrylowe

- protezy natychmiastowe

- protezy szkieletowe (klamrowe i bezklamrowe)

- proteza overdenture

 Fot. Dr Konrad Półtorak w trakcie zabiegu

 

Wszelkie uzupełnienia w wykonuje się z ceramicznych bloczków, które są kilkakrotnie bardziej wytrzymałe niż tradycyjne mosty i korony. Nie zawierają one żadnych dodatkowych metali, co decyduje o estetyce uzupełniania, ponadto pełnoceramiczny materiał jest jak najbardziej biokompatybilny, a więc nie wywołuje reakcji alergicznych. Każde uzupełnienie wykonywane jest w 28-krotnym powiększeniu, co decyduje o niezwykłej perfekcji odbudowy protetycznej.

inEos x5 Foto 2

 

   Nastawiając się potrzeby pacjentów nasza klinika zapewnia przede wszystkim szybkość oraz jakość realizowanych prac protetycznych. Wiąże się to nie tylko z wykorzystywaniem wysokiej klasy urządzenia CEREC CAD/CAM, ale również wieloletnim doświadczeniem naszych protetyków. Nie czekasz miesiącami na odbudowę protetyczną, nie zastanawiasz się również czy efekt danego zabiegu będzie, jak najbardziej optymalny, gdyż sam możesz zobaczyć końcowe efekty, które na pewno Cię usatysfakcjonują. Mamy świadomość, że odbudowa protetyczna wiąże się z niezwykłą dbałością o każdy szczegół. Protetyka stomatologiczna w EKSTRADENT, to więc przede wszystkim wyjątkowa precyzja oraz szlifowane od wielu lat umiejętności Dr Konrada Półtoraka oraz Dr Magdaleny Podlewskiej– tylko dzięki nim można uzyskać rezultaty, które usatysfakcjonują również naszych pacjentów.

 

Kontakt telefoniczny

Tel.:            +48 413 612 562

Mob.:         +48 690 998 006

 

Godziny otwarcia

Pon – Pt:         8:00 – 20:00

Sob:                8:00 – 14:00